Wizz Air končí s lety do Frankfurtu

08.02.2020 - EvropaPo třech letech zastaví nízkonákladová společnost Wizz Air své linky do Frankfurtu. Podle serveru Airliners.de se tak stane s koncem nároku na incentivní slevy poskytované letištěm novým dopravcům.

Airbus A321 společnosti Wizz Air na mezinárodním letišti ve Frankfurtu (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons)

Wizz Air zahájil pravidelné lety do Frankfurtu v květnu 2017, když otevřel linky z Budapešti a Sofie. Později společnost rozšířila nabídku o linku z Kyjeva. Poslední let ze Sofie do Frankfurtu se uskuteční 27. března 2020. Poslední lety na linkách z Budapešti a Kyjeva jsou stanoveny na 30. dubna 2020. Po tomto datu nejsou již žádné další lety Wizz Air do Frankfurtu plánovány.

Cestujícím s letenkami na termíny po zastavení provozu budou informováni a budou jim nabídnuty alternativní linky. Jeden z cestujících na Twitteru uvedl, že mu společnost jako náhradu za Frankfurt nabídla let do Dortmundu, který je vzdálen zhruba 180 kilometrů.

Z hlediska nabízené kapacity byl Wizz Air se třemi linkami po Ryanairu a easyJetu třetí největší nízkonákladovou aerolinií ve Frankfurtu. Společnost v zimní sezóně 2019/20 nabízí kapacitu zhruba 90000 sedadel.

Wizz Air v minulosti uvedl, že jedním z hlavních důvodů proč začal létat do Frankfurtu, byla nabídka slev pro nové dopravce. V závislosti na velikosti zavedené kapacity se slevy pohybovaly od 2 do 14 eur na cestujícího. Proti nabízeným slevám protestovaly zejména Lufthansa a Condor, které kritizovaly zejména to, že na jedné trase mohou létat dva dopravci za rozdílných podmínek poskytnutých letištěm.

Štítky