Wizz Air končí s lety do Brna

27.11.2017 - Česká republikaNečekaně po sedmi letech provozu skončí nízkonákladová společnost Wizz Air začátkem příštího roku s pravidelnými lety do Brna. V závěru minulého týdne zmizely z rezervačního systému Wizz Air lety na lince mezi Brnem a londýnským letištěm Luton na data po 8. lednu 2018.


Wizz Air - AIrbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Ukončení letů potvrdila tisková mluvčí Wizz Air Sorina Ratz: „V leteckém průmyslu je běžné, že se lety mění podle sezóny nebo výkonnosti trasy. Wizz Air neustále monitoruje vytíženost na svých linkách, aby byl schopen nabídnout ty nejpopulárnější služby za ty nejnižší ceny. Lety mezi Brnem a Londýnem proto naposledy poletí 8. ledna 2018. Protože ale stále hledáme nové příležitosti, které by splnily očekávání našich zákazníků, kapacita z těchto letů bude přesunuta na linky s vyšší poptávkou. Zákazníci, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, v tuto chvíli kontaktujeme a nabízíme náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky.”

Zrušení linky z Brna do Londýna-Lutonu, která byla provozována třikrát týdně letouny Airbus A320, znamená také ukončení letů Wizz Air do Brna. Společnost v říjnu totiž ukončila lety na své druhé lince spojující Brno a Eindhoven.

Brněnské letiště tak bude mít po 8. lednu 2018 jen dvě pravidelné spojení, linku společnosti Ryanair na londýnské letiště Luton a linku BMI Regional do Mnichova.

Štítky