Wizz Air bude mít základnu v Košicích

04.02.2015 - SlovenskoNízkonákladová společnost Wizz Air oznámila koncem ledna otevření své základny v Košicích. Společnost bude na východě Slovenska bázovat od 14. září jeden nový Airbus A320. Bude se jednat o první základnu Wizz Air na Slovensku a celkově dvacátou ve střední a východní Evropě.

Airbus A320 společnosti Wizz Air na letišti v Košicích (foto: Letisko Košice)

Stávající linku z Košic na londýnské letiště Luton doplní od září dvě nové linky. Od 14. září bude Wizz Air létat z Košic do Milána-Bergama v severní Itálii a od 16. září na letiště Doncaster Sheffield ve Velké Británii. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně. Celkem tak společnost nabídne s otevřením základny v Košicích 11 letů týdně do tří destinací.

Tisková konference Wizz Air a Letisko Košice - zleva Karl Dandler, výkonný ředitel košického letiště, József Váradi, generální ředitel Wizz Air a Renáta Lenártová, viceprimátorka Košic (foto: Letisko Košice)

Wizz Air zahájil lety do Košic v září 2013, kdy otevřel spojení z Londýna-Lutonu. Společnost se tak po třech letech vrátila na Slovensko po neúspěšném pokusu o pravidelné lety z Bratislavy na přelomu let 2009/10. Podle slov Józsefa Váradiho, generálního ředitele Wizz Air, přepravila společnost od svého návratu na linkách z Košic a Popradu více než 130 000 cestujících.

Témata