Wizz Air bude létat z Prahy na Island

14.02.2017 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila rozšíření letů ze své pražské základny. Nově společnost nabídne cestujícím pravidelné lety z Prahy na Island. Nová linka do Reykjavíku bude zahájena 31. května 2017 a provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Odlety z Prahy jsou vždy ve středu a v neděli v 6:30 s příletem do Reykjavíku v 8:40. Zpáteční let bude startovat z místního letiště Keflavík v 9:20 a v Praze přistane v 15:05.

Wizz Air - Airbus A320
Wizz Air - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost již zahájila prodej letenek prostřednictvím svých webových stránek wizzair.com. Podle prohlášení Wizz Air budou ceny jednosměrných letenek začínat na 1339 Kč. Za tuto cenu však lze zatím zakoupit letenky v říjnu. V letních měsících se ceny jednosměrných letenek pohybují mezi 3499 až 5199 Kč.

Island se stal v posledních letech populární turistickou destinací. V loňském roce navštívilo ostrov okolo 1,8 milionu návštěvníků, což je šestkrát více než v roce 2010. Turisty přitahuje především nespoutaná islandská příroda s řadou unikátních přírodních atrakcí. Důležitým aspektem je také to, že Island je jednou z nejbezpečnějších zemí. Vedle známých míst jako jsou geotermální lázně Modrá laguna návštěvníci stále častěji míří do méně navštěvovaných částí ostrova. Zajímavé je pro turisty i hlavní město Reykjavík s rostoucí nabídkou turistických akcí.

Island - silnice
Drsná a nespoutaná krajina Islandu přitahuje turisty (ilustrační foto: Moyan Brenn/Flickr - CC BY 2.0)

Pravidelnou linku na Island již dříve oznámily ČSA. Otevření linky Praha – Reykjavík je plánováno na 1. června 2017. Linka má být rovněž provozována dvakrát týdně a to v pondělí a ve čtvrtek.

Štítky