Wizz Air bude nově létat z Prahy do Jerevanu

26.01.2023 - Česká republika



Letecká společnost Wizz Air dnes nahrála do rezervačního systému několik nových spojení do hlavního města Arménie, do Jerevanu. Nově tak bude létat z Jerevanu od 26.dubna do Dortmundu, Katovic a Sofie. Shodně 2x týdně. Od 12.června plánuje Wizz Air přidat i 2 lety týdně do Prahy.

Do Prahy mají létat spoje v pondělky a pátky. Odlet z Prahy je plánován na 14:30, přílet do Jerevanu ve 20:25 místního času. Odlet nazpět z Jerevanu do Prahy je evidentně plánován jiným letadlem, neboť odlet je viditelný v rezervačním systému již na 19:30 místního času. Přílet do Prahy má být v 21:35. Letenky začínají na částce 69,99 euro ze jednosměrný let. Lety jsou aktuálně k dispozici v rezervačním systému i přes příští zimní sezónu, až do 8.dubna 2024.

Pro plánování cest z České republiky do Arménie kromě zmiňovaných nových linek z Jerevanu do Prahy a do blízkého letiště v Katovicích je nutno poznamenat, že Wizz Air již létá z Jerevanu i do Vídně, a to dokonce 5x týdně.

panoráma Jerevanu s výhledem na vrchol Araratu (5137m), kde podle Bible přistála po potopě světa Noemova archa. Ararat leží za hranicemi Arménie, a to v Turecku. Jeho turecké jméno je Ağrı Dağı. Květen 2019 (autor: 23atrashes, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata