Wizz Air bude létat do Záporoží, otevře tam hned šest linek

25.10.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila na úterní tiskové konferenci v Kyjevě zahájení pravidelných letů do Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Do tohoto města se zhruba 800 tisíci obyvateli otevře maďarská aerolinie hned šest pravidelných linek a to z Budapešti, Gdaňsku, Krakova, Vídně, Vilniusu a Wroclawi. Lety budou zahájeny s novým letním letovým řádem 2020 koncem příštího března.

Severní skalnatá část ostrova Chortycja, v pozadí Dněperská vodní elektrárna (foto: Maxim Razin/Wikimedia Commons - CC BY 2.5)

Dosud bylo možné letět do Záporoží s přestupem v Kyjevě nebo ve Varšavě. Pro nás je nejzajímavější nové spojení s tímto ukrajinským městem z Vídně a Krakova. Z rakouské metropole bude Wizz Air létat do Záporoží od 29. března 2020 vždy ve čtvrtek a v neděli s letounem Airbus A321. Z Krakova bude společnost létat od stejného data vždy ve středu a v neděli. Prodej letenek na všechny nové trasy do Záporoží byl zahájen tuto středu.

Wizz Air - Airbus A321 (foto: Alan Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle Wizz Air je Záporoží jedním z nejkrásnějších a nejstarších měst na Ukrajině. Díky největšímu ostrovu na Dněpru - přírodní a kulturní památkou Chortycja se svými lesy, jezery a plážemi tak slibuje Záporoží nevšední odpočinkovou dovolenou.

Díky této nové lince vzroste nabídka kapacity Wizzu ve Vídni o 50 tisíc sedadel. Se sítí 45 destinací nalétávaných z Vídně nabídne Wizzair v roce 2020 celkem přes čtyři milióny míst.

Štítky