Wizz Air bude dočasně létat z Prahy do Tbilisi

31.08.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air bude dočasně v říjnu létat místo gruzínského Kutaisi do hlavního města země Tbilisi. Důvodem je uzavírka letiště Kutaisi od 10. do 24. října 2022, kdy bude probíhat rekonstrukce ranveje. Provozovatel letiště informoval, že snahou gruzínské strany je přesměrovat lety mířící do Kutaisi na jiná gruzínská letiště, aby se minimalizovalo rušení letů.

Historická část gruzínského hlavního města Tbilisi (foto: LeontinaVarlamonva/Wikimedia Commons - CC0)

Tato změna se dotkne také letů Wizz Air z Prahy do Kutaisi, které jsou plánované v období uzavření letiště. Konkrétně by se mělo jednat o lety linky W66422 odlétající z Prahy 10., 14., 17. a 21. října. Změna se týká ve stejné dny také letů v opačném směru do Prahy. Cestující těchto letů si budou muset dát pozor, že jejich let nebude odlétat z Kutaisi, ale z letiště v Tbilisi.

Díky této změně bude mít Praha po dobu dvou týdnů dočasně po dobu dvou týdnů opět pravidelné letecké spojení s gruzínským hlavním městem Tbilisi. Před vypuknutím pandemie Covid-19 mezi Prahou a Tbilisi létala gruzínská společnost Georgian Airways se svým Embraerem 190.

Témata