Video: Průlet Airbusu A350 se skupinou Frecce Tricolori nad okruhem v Monze

13.09.2022 - EvropaO víkendu se v italské Monze uskutečnil další ročník Velké ceny Itálie ve formuli 1. V letošním roce si závodní okruh v Monze připomíná sté výročí od svého vzniku. U této příležitosti italský národní dopravce ITA Airways představil ve spolupráci akrobatickou skupinou Frecce Tricolori (v češtině Tříbarevné šípy) svůj Airbus A350-900. Dálkový letoun registrace EI-IFF proletěl v neděli nad hlavami diváků za doprovodu devíti cvičných strojů Aermacchi MB-339, které vytvořily na nebi italskou trikoloru.

Uvedený letoun je vůbec prvním Airbusem A350, který ITA Airways převzaly jako zcela nový od výrobce. Letoun přistál v Římě 13. července po dodávacím letu z Toulouse. Po italské automobilové legendě nese nový A350 jméno Enzo Ferrari. Automobilový závodník, zakladatel závodního týmu Scuderia Ferrari (stáje Ferrari) a výrobce aut Ferrari, patří k italským legendám.

Průlet Airbusu A350 za doprovodu akrobatické skupiny Frecce Tricolori na okruhem v Monze (zdroj: Azzurro Tricolore/YouTube)

ITA Airways pokračují ve svém marketingu sázejícím na propojení své značky s italským špičkovým sportem. Připomeňme, že azurově modrá barva letadel společnosti nebyla zvolena náhodně. V této barvě jsou dresy italského národního týmu, který bývá nazýván „squadra azzurra“. Začátkem letošního roku ITA Airways spustily na sociálních sítích kampaň ve spolupráci s italským sportovním deníkem La Gazzetta Dello Sport kampaň na sociálních sítích, kdy uživatelé mohli navrhovat italské sportovce, kteří by se mohli objevit na livery jejích letadel.

Témata