Velká Británie zakázala ruským společnostem prodej slotů

20.05.2022 - EvropaS novou vlnou sankcí vůči Rusku s cílem skončit s válečné operace na Ukrajině míří vláda Velké Británie i na další místo, které způsobí škody leteckým společnostem se sídlem v Rusku. Nesmí totiž prodat své sloty na letištích Británie. Podle odhadů ministerstva zahraničí Británie je celková hodnota slotů vlastněných ruskými leteckými společnostmi na letištích v Británii odhadována na 50 miliónů liber. Jen samotný Aeroflot drží 70 nejcennějších slotů na letišti v Heathrow, o které by přišel, pokud by je nevyužil nebo neprodal.

Využít je však v současné době nemůže. Již od druhého dne ruské agrese na Ukrajině - 25.2.2022 - totiž nesmí ruská letadla vstupovat do vzdušného prostoru Velké Británie. V této sankci šla Velká Británie ostatním západním zemím příkladem.

Britská ministryně zahraničí Liz Trussová v souvislosti s čtvrteční novou vlnou britských sankcí vůči Rusku uvedla: "Dokud bude Putin pokračovat ve svém barbarském útoku na Ukrajinu, budeme se i nadále zaměřovat na ruskou ekonomiku. Každá ekonomická sankce posiluje náš jasný vzkaz Putinovi: nepřestaneme s poškozováním ruských ekonomických zájmů, dokud Ukrajina ve své snaze ubránit své území před agresorem nezvítězí."

Airbus A320 společnosti Aeroflot na letišti v Heathrow, říjen 2014 (autor: Jonathan Payne, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata