V průběhu mistrovství světa ve fotbale Qatar Airways pozastaví nebo omezí 18 svých linek

19.10.2022 - Asie & AustrálieŠéf katarských aerolinií Akbar al-Baker oznámil, že společnost v období od 20. listopadu do 18. prosince 2022 dočasně sníží počet svých letů na mezinárodním letišti Hamad v Dauhá. Snahou společnosti je poskytnout letištní kapacity pro stovky letů zahraničních dopravců, kteří budou přivážet fanoušky na mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat v Kataru. Očekává se, že na zápasy se přijede do Dauhá podívat až 1,2 milionů návštěvníků.

Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá (foto: Hamad International Airport)

Qatar Airways tak pozastaví nebo sníží počet letů na 18 svých linkách. O které linky se bude jednat společnost zatím neupřesnila. Nicméně se očekává, že se na seznamu objeví linky do Indie, Bangladéše a Nepálu. Místo nich mají být posíleny lety ze zemí, které se na mistrovství světa kvalifikovaly.

Společnost British Airways například oznámila, že plánuje od 18. listopadu 2022 do 8. ledna 2023 nasadit na lety z Londýna do Dauhá letouny Airbus A380. Společnosti Lufthansa a Air France-KLM údajně zvažují využití uvolněných slotů v průběhu mistrovství pro své lety

Další letecké společnosti z Perského zálivu jako Emirates, flydubai, Etihad Airways, Air Arabia a Kuwait Airways již dříve oznámily, že budou do Kataru vypravovat mimořádné lety pro fanoušky. Celkem by se mělo jednat až o 160 letů denně, přičemž některé by měly přistávat na starém letišti vDauhá International, které fungovalo pro pravidelné lety do roku 2014. V současnosti je letiště využíváno pro charterové, výcvikové a VIP lety. O intenzitě letů svědčí to, že například mezi Dubají a Dauhá by podle informací serveru Simple Flying mělo být v průběhu mistrovství vypravováno až 48 letů denně, přičemž v současnosti létá jen šest letů denně.

Témata