Uzavírky letišť v Itálii, v každém regionu je otevřeno jedno letiště

14.03.2020 - EvropaItalské ministerstvo infrastruktury a dopravy rozhodlo o dočasném uzavření některých letišť v zemi. Podle rozhodnutí je od dnešního dne v provozu v každém italském regionu jedno letiště pro přepravu cestujících. Cílem opatření je zamezit dalšímu šíření epidemie koronaviru. Ostatní letiště mají být otevřeny pro nákladní, poštovní a sanitní lety. Rovněž mají být k dispozici pro lety státních složek.

Mezinárodní letiště Marco Polo v Benátkách (foto: RUI Sousa/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Ve vážně zasaženém regionu Lombardie tak zůstane v provozu jen milánské letiště Malpensa. Na tomto letišti bude od pondělí uzavřen Terminál 1 a veškerý zbylý provoz bude koncentrován na Terminálu 2. To by mělo vést ke snížení počtu pracovníků zajišťujících odbavení a ke snížení rizika nákazy. Druhé milánské letiště Linate bude od pondělí otevřené jen pro sanitní lety.

Z dalších italských letišť by měla zůstat v provozu letiště v Anconě, Bari, Benátkách Boloni, Cagliari, Janově, Lamezia Terme, Lampedusa, Neapoli, Palermu, Pantellerii, Pescaře, Pise, Turínu a samozřejmě také římské letiště Fiumicino. Provozovatel tohoto letiště Aeroport di Roma (ADR) rozhodl tento týden, že na letišti Fiumicino dočasně uzavře Terminál 1.

Témata