Ukrajinský low cost Bees Airline má čtvrté letadlo

21.06.2021 - EvropaV sobotu 19. června získala ukrajinská společnost Bees Airlines do své flotily 4té letadlo Boeing 737-800. Letadlo bude bázováno na letišti Kyjev-Žuljany, podobně jako ostatní letadla společnosti. Na rozdíl od své konkurence Sky Up Airlines a Ryanair, která využívá letiště Borispyl, mají Bees Airlines konkurenční výhodu v podobě kratší cesty z centra Kyjeva na letiště Igora Sikorského na jihu městské čtvrtě Žuljany. Toto letište a tuto výhodu také využívá konkurent Wizz Air.

Společnost Bees Airlines byla založena koncem roku 2019. Díky pandemii se však její start zdržel. Licenci AOC získala 15 března 2021. A hned 18. března absolvovala společnost první komerční let. V dubnu obdržela IATA kód 7B. Společnost se zaměřuje na charterové lety z Ukrajiny do Arménie, Gruzie, Egypta, Řecka a Turecka a to nejen z Kyjeva, ale i dalších velkých ukrajinských měst - například Charkova, Chersonu, Lvova a Oděsy. Společnost provozuje výhradně Boeingy 737-800 v konfiguraci pro 189 míst.

Podle CEO společnosti Jevgenije Chajnackého společnost vnímá v současnosti obrovský růst poptávky po službách, které nabízí. Proto chce uspíšit příchod pátého a šestého Boeingu, ovšem na jakých trasách je společnost hodlá využít, zůstává obchodním tajemstvím. Nicméně možné destinace naznačují povolení, které společnosti byly již dříve na přelomu března a dubna uděleny .

Boeing 737-800 v barvách společnosti Bees Airline na letišti v Charkově, květen 2021 (autor: Avaness, Wikimedia Commons, BY-SA-CC-4.0)

Témata