Ukrajinské Bees Airline získaly povolení pro více než 30 linek

12.04.2021 - EvropaNový ukrajinský dopravce Bees Airline obdržel koncem března od ukrajinských úřadů povolení pro lety na 31 nových linkách. Společnost tak zahájila 28. března pravidelné lety z kyjevského letiště Žuljany do Tbilisi a Jerevanu. Od 1. května může aerolinie létat do Heraklionu a na Rhodos, od 24. května do Burgasu, od 1. června do Batumi, Barcelony, Larnaky, Patras, Tirany a Varny. Od stejného data Bees Airline získaly povolení létat ze Lvova na Rhodos a z Oděsy do Tbilisi a Jerevanu. Začátkem dubna dále společnost obdržela práva pro linku z jihoukrajinského Chersonu do Tbilisi.

Bees Airline - Boeing 737-800 (foto: Kyiv Sikorski Airport)

Schválení provozu na těchto pravidelných linkách neznamená, že je Bees Airline nakonec všechny budou provozovat. Společnost zatím umožňuje rezervaci letů z Kyjeva do Tbilisi, Jerevanu a Batumi.

Bees Airline rovněž obdržely povolení pro provozování charterových letů z Kyjeva do Hurghady, Šarm aš-Šajchu, Marsa Alam, Antalye, Bodrumu, Tivatu a Mombasy. Vybrané chartery může provozovat také ze Lvova, Oděsy, Charkova a Krivoje Rogu. Vedle tureckých a egyptských letovisek je mezi cíli z těchto měst také Split v Chorvatsku a Tivat v Černé Hoře.

Bees Airline získaly v polovině března osvědčení leteckého provozovatele a krátce na to zahájily provoz prvním letem z Kyjeva do Šarm aš-Šajchu. Společnost v současnosti provozuje dva Boeingy 737-800 (registrací UR-UBA a UR-UBB), které dříve létaly u Ukraine International Airlines. V průběhu května má aerolinie převzít třetí a v červnu čtvrtý letoun. Plány počítají s rozšířením flotily v příštím roce na šest letadel.

Témata