Turkish Airlines po odkladech zahájí lety do Newarku

15.05.2021 - EvropaOd 21. května budou Turkish Airlines nově létat z Istanbulu do Newarku. Nová linka bude do konce května provozována čtyřikrát týdně, od června pak každý den. Lety bude zajišťovány letounem Airbus A330-300 s 28 sedadly v business třídě a 261 místy v ekonomické třídě.

Lety do Newarku budou zahájeny po několika odkladech. Původně Turkish Airlines oznámily otevření linky v roce 2018 s tím, že provoz bude zahájen v srpnu 2019. Kvůli problémům se sloty však došlo k odložení na květen 2020. Pandemie koronaviru pak přinesla další odložení na letošní rok.

Airbus A330 společnosti Turkish Airlines v livery Star Alliance (foto: Dara Zarbaf/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Do Newarku se Turkish Airlines vrátí s pravidelnými lety po 27 letech. Naposledy společnost létala na toto letiště v polovině 90. let. Nová linka doplní stávající spojení Turkish Airlines na newyorské letiště J.F. Kennedyho, které je v současnosti provozováno dvakrát denně letouny Boeing 777-300ER a 787-9. Cestující letící do Newarku budou moci využít návazných letů aliančního partnera United Airlines, který má na tomto letišti jeden ze svých hubů.

Newark bude v pořadí desátou destinací Turkish Airlines v USA. Společnost dále provozuje linky z Istanbulu do Atlanty, Bostonu, Chicaga, Houstonu, Los Angeles, Miami, New Yorku-JFK, San Francisca a Washingtonu. Celkově se bude jedna o 321. destinaci v síti Turkish Airlines.

Témata