Turkish Airlines otevřou linku do Newarku

14.11.2019 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines rozšíří své lety do Severní Ameriky o novou sezónní linku. Od 25. května 2020 bude nově létat z Istanbulu do Newarku, informovala aerolinie na svém webu. Nová linka bude bude provozována denně letounem Airbus A330-300 pro 289 cestujících.

Turkish Airlines - Airbus A330-300 (foto: Masakatsu Ukon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Turkish Airlines oznámily zahájení letů do Newark již vloni v říjnu s tím, že linka bude otevřena letos v srpnu. Nakonec však kvůli problému se sloty k zahájení provozu nedošlo. Newark bude v pořadí desátou destinací společnosti v USA a sedmnáctou v Americe. V minulosti turecký dopravce do Newarku již jednou létal a to začátkem 90. let 20. století.

Linka do Newarku doplní stávající spojení Turkish Airlines z Istanbulu na newyorské letiště J.F. Kennedyho, které je provozováno třikrát denně. Mezinárodní letiště Newark Liberty International leží ve státě New Jersey jen 23 kilometrů jihozápadně od newyorského Manhattanu. Vedle samotného New Yorku je letiště vstupním obdem pro cesty do států New Jersey, New York a Connecticut. Při naplnění kapacity může turecký dopravce spoléhat na svůj síťový model a etnickou pestrost New Yorku.

Štítky