Turkish Airlines obnoví lety až koncem května

28.04.2020 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines opět posunuje znovuzahájení pravidelných letů s cestujícími. Dnes turecký dopravce oznámil, že všechny lety jsou na základě rozhodnutí tureckých úřadů na ochranu zdraví před koronavirem pozastaveny až do 28. května 2020.

(foto: thinkerbelles/Pixabay)

Původně společnost počítala s tím, že na vnitrostátních linkách bude v omezené podobě létat od 20. dubna a na mezinárodních spojích od 1. května 2020. V polovině dubna Turkish Airlines oznámily posunutí obnovení letů na vnitrostátních linkách na 1. květen 2020 a na mezinárodních pak na 20. května 2020.

Turecko je zvláště zasaženo současnou pandemií onemocnění COVID-19. Podle dat Johns Hopkins University počet nakažených přesáhl 114 tisíc lidí, což zemi řadí na sedmou příčku nejpostiženějších zemí na světě. Na onemocnění v Turecku do dnešního dne zemřelo 2992 lidí. Díky přísným restrikcím nařízeným tureckou vládou se podařilo šíření nemoci výrazně zpomalit. V současnosti vláda počítá s tím, že se omezení začnou uvolňovat od 11. května s tím, že v Istanbulu se tak stane až později.

Témata