Turkish Airlines posunuly obnovení letů pro cestující

18.04.2020 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines informovala na svých webových stránkách, že v návaznosti na rozhodnutí tureckých úřadů a také kvůli ochraně veřejnosti před onemocněním Covid-19, posouvá obnovení pravidelných letů. Vnitrostátní lety jsou tak podle posledního oznámení zastaveny do 1. května 2020, mezinárodní lety pak do 20. května 2020.

Turkish Airlines - Boeing 777-300ER (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Původně společnost počítala s tím, že lety na vnitrostátních linkách v omezené míře obnoví 20. dubna a na mezinárodních spojích 1. května 2020.

Turkish Airlines po rozšíření pandemie koronaviru do Evropy postupně v průběhu března redukovaly své mezinárodní linky. 28. března byl na základě rozhodnutí tureckých úřadů jejich provoz zcela zastaven. Po tomto datu zůstaly v provozu jen vnitrostátní linky do 14 nejdůležitějších měst v Turecku. Poté, co turecká vláda rozhodla o zavedení karantény pro největší města v zemi, Turkish Airlines 4. dubna zcela zastavily pravidelné lety s cestujícími.

Nepřerušeny jsou i nadále nákladní lety zajišťované divizí Turkish Cargo. Vedle výhradně nákladních letadel vypomáhají při přepravě nákladu také stroje určené pro přepravu cestujících.

Témata