Travel Service koupí třetinu ČSA

05.12.2013 - Česká republikaTravel Service se stanou akcionářem ČSA, když koupí 34 procent akcií spolenosti. Dnes Český aeroholding oznámil, že společnost Korean Air uplatnil svou opci na koupi dalších 34 procent akcií ČSA od Českého aeroholdingu. Tyto akcie následně Korean Air přeprodají letecké společnosti Travel Service, která se tak stane druhým největším akcionářem ČSA. Podíl Českého aeroholdingu v ČSA klesne na 19,74 procent akcií. Akcionářem zůstává i nadále Česká pojišťovna, jejíž podíl ve výši 2,26 procent se nemění. Výsledkem transakce tak budou téměř soukromé ČSA.

Korean Air své rozhodnutí uplatnit opci vysvětluje podle Českého aeroholdingu záměrem posílit své působení v Evropě a ve spolupráci s Travel Service vytvořit z Letiště Václava Havla v Praze svůj evropský hub. Vzhledem k tomu, že Travel Service je českým dopravcem, neztratí ČSA svůj status národního dopravce. Smluvní dokumenty o prodeji akcií mají být podepsány v co nejkratší době. Celá transakce ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů.

ČSA - České aerolinie - Airbus A330-200
ČSA od letošního roku provozují jeden letoun Airbus A330-300 (foto: Matěj Hejma)

„Vstup do ČSA bereme nejen jako strategickou kapitálovou investici, ale i jako příležitost spolupracovat s Korean Air, který patří mezi největší světové letecké přepravce. Ze vzájemného propojení sítí Korean Air, Travel Service a ČSA budou profitovat především cestující. Korean Air nabídneme skvělou znalost českého i středoevropského trhu a napojení jejich sítě na našich 40 destinací, do kterých létáme z pražského letiště,” uvedl Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.

Travel Service si od vstupu do ČSA slibuje úspory v některých oblastech. Podle Šimáněho může Český aeroholding a jeho dceřiné společnosti nově nabídnout Travel Service některé činnosti jako jsou údržba, HR, finanční, právní, IT a další služby.

Štítky