Transavia začne létat také z Bruselu

23.11.2019 - EvropaNizozemská nízkonákladová aerolinie Transavia, která je součástí skupiny Air France-KLM, začne v příští letní sezóně provozovat pravidelné lety z Bruselu. Dopravce však zde neplánuje vytvoření další základny, lety mají být obsluhovány z jiných základen. Podle belgického deníku De Telegraf, který o plánech Transavia informoval, má být nabízená kapacita srovnatelná s bázováním dvou letadel Boeing 737-800. Lety mají směřovat především do typicky prázdninových destinací. Konkrétní názvy cílů operovaných z Bruselu chce společnost oznámit v příštím týdnu.

Boeing 737-800 společnosti Transavia (foto: Rob Hodgkins/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Vzhledem k nedostatku potřebných slotů na amsterdamském Schipholu plánovala Transavia létat v příštím roce z nizozemského Lelystadu. Letiště, které leží 43 kilometrů severovýchodně od centra Amsterdamu, v současnosti prochází rozšířením, jehož součástí je nový terminál a další úpravy. Terminál má být uveden do provozu v dubnu příštího roku, o rok později než bylo plánováno. Vzhledem k různým žalobám proti rozšíření letiště je podle místních médií možné, že projekt nabere další zpoždění.

Z těchto důvodů se se Transavia rozhodla umístnit svou kapacitu v příští letní sezóně do Bruselu. V minulosti se Brusel již jednou na mapě linek málem ocitl. V roce 2016 po otevření základny v Mnichově společnost plánovala také linku z bavorské metropole do Bruselu. Nakonec po devíti měsících provozu Transavia svou základnu v Mnichově zrušila aniž byla linka otevřena.

Témata