Transavia France rozšíří flotilu o dalších 10 letadel

21.09.2022 - EvropaFrancouzská pobočka nízkonákladové společnosti Transavia počítá s dalším růstem. Po letošním navýšení počtu provozovaných Boeingů 737-800 z 51 na 60 letadel, počítá společnost s podobným rozšířením flotily i pro příští rok. Během jarních měsíců 2023 přibude do flotily dalších deset letadel včetně prvního Airbusu A320neo. Před letními prázdninami by tak Transavia France měla provozovat 71 letadel.

Boeing 737-800 společnosti Transavia France na pařížském letišti Orly (foto: Tomáš Hampl)

První Airbus A320neo má být z velkého kontraktu mateřského koncernu. Vloni v prosinci Air France-KLM objednaly sto A320neo s opcí na dalších šedesát letadel. Podle dříve publikovaných zpráv jsou objednané airbusy jsou určeny pro modernizaci střednětraťové flotily společností KLM a Transavia Netherlands.

V porovnání s dobou před pandemií Covid-19 tak dochází ke značnému rozšíření flotily Transavia France. V roce 2019 provozovala jen 39 letadel. Společnost využívá rostoucího zájmu o dovolenkové lety pro svou další expanzi. V současnosti Transavia France provozuje téměř 200 pravidelných linek, přičemž se koncentruje zejména na oblast Středozemního moře. Vedle vnitrostátních spojů a linek po Evropě létá také do zemí severní Afriky, na Kapverdy, do Senegalu, Izraele, Libanonu, Jordánska, Turecka a Arménie.

Témata