Transavia chce opět expandovat do Belgie

30.09.2021 - EvropaNizozemská aerolinie Transavia oprášila svůj plán a opět se chystá rozšířit svou působnost do sousední Belgie, kde by chtěla zřídit základnu v Bruselu. Minulý týden o tom informoval nizozemský deník Het Financieele Dagblad. Mluvčí Transavia plány společnosti potvrdil.

Transavia - Boeing 737-800 (foto: Styyx/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

O otevření linek z Bruselu společnost Transavia zvažovala již v roce 2019. Tehdejší plán předpokládal, že společnost v letní sezóně 2020 zahájí pravidelné lety z Bruselu do devíti destinací (Faro, Agadir, Alicante, Ibiza, Verona, Korfu, Heraklion, Soluň a Tel Aviv). Lety měly být zajišťovány dvěma letouny Boeing 737-800. Pandemie koronaviru však znamenala odložení těchto plánů na neurčito.

Nyní Transavia zvažuje lety z Bruselu z důvodu zvýšení poplatků na letišti Schiphol v Amsterdamu, kde má svou základnu. Nárůst poplatků bude pro společnost znamenat zvýšení nákladů v milionech eur. Vedle toho může být expanze na další letiště být příležitost při očekávaném oživení letecké dopravy. První linku z belgické metropole Transavia již ohlásila. V letošní zimní sezóně bude společnost létat z Bruselu do rakouského Innsbrucku (2x týdně B737-800).

Transavia v současnosti létá z nizozemského Amsterdamu, Rotterdamu a Eindhovenu. Sesterská společnost Transavia France pak operuje z letišť ve Francii.

Témata