Tiskové prohlášení cestovní kanceláře Fischer

31.07.2003 - Česká republikaBez předchozího upozornění byl dnes zahájen soupis majetku společnosti FISCHER s.r.o. Stalo se tak na návrh, který z důvodu uspokojení své pohledávky podala Komerční banka.

Toto opatření se týká pouze FISCHER, s.r.o., která není pořadatelem našich zájezdů. Zájezdy organizuje Cestovní kancelář FISCHER, a.s., která nemá ani u Komerční banky, ani u žádné jiné banky žádné úvěry a hospodaří s pozitivním hospodářským výsledkem. Cestovní kancelář Fischer navíc disponuje pojištěním proti případném úpadku u Poolu pojišťoven, které kryje veškerá rizika. Cestovní kancelář Fischer přitom u poolu pojišťoven složila spoluúčast ve výši 70 milionů Kč a ručení ve výši 50 milionů Kč. Dovolená klientů Cestovní kanceláře FISCHER není v žádném případě ohrožena. Letadla FISCHER AIR létají podle plánu, v plném rozsahu jsou zajištěny také veškeré další služby.

V případě letecké společnosti FISCHER AIR se pohledávky ČSA a ČSL v celkové výši 36 milionů Kč (tato částka představuje zanedbatelná 2,4 % ročního obratu Fischer Air) řeší probíhajícím jednáním s těmito společnostmi. Provoz je zajištěn v plném rozsahu.

Václav Fischer je jako zahraniční investor krokem Komerční banky velmi překvapen a to zejména proto, že bance předložil jasný projekt řešení pohledávky. Václav Fischer jedná s investory o kapitálovém vstupu do jeho společností, které by mělo nahradit právě úvěrovou angažovanost Komerční banky. Jednání jsou těsně před uzavřením, ve společnostech již proběhla kontrola ze strany investora - due diligence.

Témata