Summit EU příští týden bude doprovázet stávka zaměstnanců Brussels Airlines

16.06.2022 - EvropaOdbory pilotů a palubního personál společnosti Brussels Airlines plánují příští týden od 23-25. června stávku, jejíž termín koliduje se summitem vedoucích představitelů Evropské unie v belgickém hlavním městě příští čtvrtek a pátek. Vedoucí představitelé EU se sejdou v Bruselu 23. a 24. června a očekává se, že se budou zejména zabývat otázkou, zda udělit Ukrajině status kandidátské země.

Odbory za důvod stávky příští týden označily, že pracovní nároky na zaměstnance belgické dceřiné společnosti Lufthansa jsou již přes rok enormní, a neustále se zvyšují. To je podle Paula Buekenhouta způsobeno zejména záměrně udržovaným podstavem počtu zaměstnanců ze strany vedení společnosti. Podle něj o tomto problému vedení již přes rok ví, avšak dosud nepřišlo s žádným konkrétním krokem, který by v nejbližší době přepracovaným zaměstnancům nějak ulevil.

"Práce je příliš mnoho." řekl Buekenhout. "V některých případech má palubní personál i 18 letů během pěti dní. Pokud jste příliš unavení, snadno děláte chyby a ty mohou snadno vést k problému s bezpečností.", uzavřel předák konfederace křesťanských odborů ACV ( Algemeen Christelijk Vakverbond ).

Airbus A320-214 společnosti Brussels Airlines, únor 2018 (autor: Jeroen Stroes, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata