Lorenza Maggiová bude šéfkou Brussels Airlines
17.07.2026 09:20 - Evropa
Skupina Lufthansa včera v tiskové zprávě oznámila změnu ve vedení společnosti Brussels Airlines. Dosavadní generální ředitelka společnosti, Dorothea von Boxberg, opustí na vlastní žádost společnost k 31. srpnu 2026. Představenstvo skupiny Lufthansa na uvolněnou pozici navrhlo Lorenzu Maggiovou. Toto usnesení podléhá ještě schválení představenstvem společnosti SN Airholding.

Lorenza Maggiová (zdroj: media kit skupiny Lufthansa)
Osmačtyřicetiletá italka Lorenza Maggiová je od ledna 2025 členkou představenstva společnosti ITA Airways. Ve své funkci ředitelky pro strategii a integraci (Chief Strategy and Integration Officer) řídí integraci společnosti ITA do skupiny Lufthansa Group a strategický rozvoj letecké společnosti. Dříve byla Lorenza Maggiová jako viceprezidentka pro prodej zodpovědná za prodej letenek síťových leteckých společností skupiny Lufthansa v Evropě (s výjimkou domácích trhů), na Blízkém východě a v Africe. Během svého působení ve společnosti Eurowings měla Lorenza Maggiová na starosti strategii značky a strategii v oblasti zákazníků. Předtím působila jako jednatelka dceřiné společnosti skupiny LSG Group.
Dieter Vranckx, předseda představenstva společnosti SN Airholding a obchodní ředitel skupiny Lufthansa, tuto volbu komentoval takto: „Lorenza Maggio je úspěšná manažerka v leteckém průmyslu s bohatými mezinárodními zkušenostmi. Zná toto odvětví i naši skupinu díky různým vedoucím pozicím, které zastávala v různých společnostech. Díky svým prokázaným odborným znalostem bude vést společnost Brussels Airlines jako integrovanou leteckou společnost s uzlovým provozem v rámci skupiny Lufthansa Group. Zvláště mě těší, že jsme mohli z vlastních řad jmenovat nástupkyni Dorothey von Boxberg, které srdečně děkuji za její dlouholeté úspěšné působení ve skupině Lufthansa Group.“