Srbsko má první vnitrostátní linku, létá jí Air Serbia

11.01.2022 - EvropaLetecká společnost Air Serbia zahájila ve čtvrtek 6. ledna provoz na nové lince z Bělehradu do Niše. Spojení mezi hlavním městem a třetím nejlidnatějším městem je vůbec první vnitrostátní linkou v rámci současných hranic Srbské republiky.

Novou linku bude Air Serbia provozovat čtyřikrát týdně, přičemž ve směru do Niše budou dva lety vždy ve čtvrtek a v sobotu. V opačném směru bude společnost vypravovat po dvou ranních letech každý pátek a v neděli. Jeden pár letů je vždy provozován letounem Airbus A319, druhý pak menším ATR 72.

Přivítání Airbusu A319 společnosti Air Serbia na letišti v Niši (foto: Aerodrom Niš)

Otevření nové vnitrostátní linky souvisí se zahájením pravidelných letů Air Serbia z Niše začátkem ledna. Společnost dříve zvítězila ve výběrovém řízení srbské vlády na provoz dotovaných linek z tohoto města na jihovýchodě Srbska. Air Serbia nově létá z Niše do Frankfurtu-Hahnu, Kolína nad Rýnem, Istanbulu a Lublaně. Od června pak má ještě být otevřena linka do Atén. Stejně jako tyto mezinárodní lety z Niše je dotována i vnitrostátní linka Bělehrad – Niš.

Air Serbia aktuálně prodává letenky na lety z Bělehradu do Niše za cenu od 33 eur, s odbaveným zavazadlem do 23 kilogramů od 43 eur. Za tyto ceny jsou k dispozici téměř všechny lety plánované v nejbližších týdnech.

Před vystoupení Černé Hory ze společné konfederace se Srbskem v roce 2006 byly provozovány vnitrostátní lety z Bělehradu do Podgorice a Tivatu. Na těchto linkách létaly v té době společnosti JAT Airways (dnes Air Serbia) a Montenegro Airlines. Vystoupením Černé Hory ze společného státu se z těchto linek staly mezinárodní.

Témata