Air Serbia otevře nové linky ze srbských regionálních letišť

25.12.2021 - EvropaAir Serbia začátkem příštího roku zahájí čtyři nové linky ze srbských letišť Niš a Kraljevo. Další dvě linky přibudou v polovině června příštího roku. Společnost dříve zvítězila ve výběrovém řízení srbské vlády na provoz deseti linek z těchto letišť, které budou provozovány ve veřejném zájmu.

Od 4. ledna 2022 bude srbský dopravce létat z Niše do Frankfurtu-Hahnu, Kolína nad Rýnem, Istanbulu a Lublaně. Všechny linky budou provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A319. Společnost také plánuje novou vnitrostátní linku Niš - Bělehrad, která bude provozována čtyřikrát týdně. Od 15. června 2022 bude dále ještě otevřena nová linka z Niše do Atén.

Air Serbia - Airbus A319 (foto: Air Serbia)

Z Kraljeva bude Air Serbia od 4. ledna 2022 nově létat do Istanbulu. Nové spojení bude provozováno dvakrát týdně s A319. Společnost tak nabídne cestujícím pravidelné lety do Istanbulu hned ze tří srbských měst. V nadcházející letní sezóně mají být od 15. června 2022 opět provozovány sezónní linky z Kraljeva do Soluně a Tivatu.

Air Serbia byla jedinou leteckou společností, která se přihlásila do tendru na provoz linek z Niše a Kraljeva. Podle podepsané dohody bude provozovat spoje do konce roku 2023, za což obdrží od vlády částku 23,8 milionů eur (596,7 milionů korun). Z toho podle serveru EX-YU Aviation budou linky do zemí EU podpořeny částkou 13,1 miliony eur, do Istanbulu 6,7 milionů eur, do Tivatu necelým milionem eur a za provoz vnitrostátní linky dostane Air Serbia tři miliony eur.

Aktuálně prodává Air Serbia letenky na linky z Niše a Kraljeva za velmi nízké ceny. Například jednosměrné letenky z Niše do Istanbulu v tarifu Economy Light, jež zahrnuje pouze příruční zavazadlo, jsou k dispozici za ceny od 21 eur, s odbaveným zavazadlem od 51 eur.

Témata