Společnost JetBlue otevřela svou první linku do Kanady

12.06.2022 - USA & KanadaNízkonákladová aerolinie JetBlue zahájila tento týden lety na nové lince napříč severoamerickým kontinentem. Od čtvrtka 9. června společnost létá z newyorského letiště J.F. Kennedyho do Vancouveru. Spojení je provozováno jednou denně letounem Airbus A320. Zajímavé na této lince je to, že Vancouver je vůbec první destinací společnosti v Kanadě. Zároveň je JetBlue jedinou leteckou společností, která nabízí přímé lety z New Yorku do Vancouveru.

Podle Russella Atkinsona, ředitele pro rozvoj linek na letišti ve Vancouveru, nové spojení JetBlue do New Yorku je důležité, jak pro byznys, tak i turistiku a posiluje postavení mezinárodního letiště ve Vancouveru.

Airbus A320 na letišti J.F. Kennedyho v New Yorku (foto: Kambui/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

JetBlue má ve své sítí více než 110 destinací v USA, Karibiku, Latinské Americe a Velké Británii. Společnost se dosud výrazně orientovala na budování linek po Spojených státech a do oblasti Karibiku. Před vypuknutím pandemie Covid-19 aerolinie ohlásila zahájení letů do Velké Británie. Po několika odkladech byly vloni zahájeny lety do Londýna.

V posledních týdnech má JetBlue stejně jako další letecké společnosti problémy s nedostatkem personálu, a tak je nucena škrtat ve svém letovém řádu. Společnost tak byla nucena zatím odložit také otevření dříve ohlášené linky z Bostonu do Vancouveru.

Témata