Společnost Air Arabia Maroc zahájila lety do Prahy

02.04.2019 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Air Arabia Maroc v pondělí večer zahájila provoz nové linky z marocké Casablanky do Prahy. Slavnostního otevření linky se na Letišti Václava Havla Praha zúčastnili místopředseda Letiště Praha Jiří Kraus, výkonná ředitelka Air Arabia Maroc Laila Mechbal, velvyslankyně Maroka v ČR J.E. Hanane Saadi a ředitel odboru Blízkého východu a Afriky MZV ČR Petr Hladík.

Slavnostní zahájení linky na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Air Arabia Maroc létá mezi Casablankou a Prahou dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek letounem Airbus A320. Praha tak po desetiletích opět získala přímé letecké spojení s největším marockým městem.

Cestující z Prahy si mohou prostřednictvím webu Air Arabia zarezervovat vedle letu do Casablanky také návazné lety do Dachla na jihu Maroka a Nadoru na severovýchodě země. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Casablanky začínají na 4430 Kč v tarifu Basic, který zahrnuje pouze příruční zavazadlo.

Přistání zahajovacího letu Air Arabia Maroc na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

Air Arabia Maroc je společným podnikem mezi Regional Air Lines a dalšími marockými investory se společností Air Arabia ze Spojených arabských emirátů. Ta drží v současnosti v marocké společnosti podíl ve výši 40%. Air Arabia Maroc zahájila pravidelné lety v dubnu 2009 se dvěma Airbusy A320.

V současnosti společnost provozuje flotilu deseti letadel A320, se kterými létá do více než čtyřiceti destinací. Vedle Casablanky nabízí Air Arabia Maroc také lety z Agádíru, Fesu, Marrákeše, Nadoru, Rabatu a Tangeru. Aerolinie se zaměřuje zejména na lety mezi Marokem a západní Evropou.

Štítky