Air Arabia Maroc začne létat do Prahy

05.10.2018 - AfrikaPraha získá v příštím roce pravidelné letecké spojení s dalším městem v Maroku. Nízkonákladová aerolinie Air Arabia Maroc oznámila včera otevření nové linky z Casablanky do Prahy. Nové spojení bude provozováno od 1. dubna 2019 dvakrát týdně letounem Airbus A320. Podle zveřejněného letového řádu budou odlety z Casablanky vždy v pondělí a ve čtvrtek v 14:50 s příletem do Prahy v 19:40. Z ruzyňského letiště bude letoun Air Arabia Maroc odlétat v uvedené dny ve 20:30 a v Casablance přistane ve 23:35.


Air Arabia Maroc - Airbus A320 (foto: Jules Meulemans/Wikimedia Commons - GFDL)

Vedle nové linky do Prahy oznámila společnost Air Arabia Maroc zahájení letů do italské Pisy. Toto spojení bude provozováno rovněž dvakrát týdně letounem A320. Další oznámenou novinkou je zahájení letů z Tangeru na severu Maroka do francouzského Lyonu.

Air Arabia Maroc tak bude v příštím roce provozovat celkem 53 pravidelných linek do 12 evropských zemí. Společnost bude operovat z šesti marockých letišť, vedle Casablanky dále z Marrákeše, Agadiru, Fesu, Tangeru a Nadoru. Aerolinie bude rovněž provozovat čtyři vnitrostátní linky. Air Arabia Maroc jsou společným podnikem společným podnikem mezi Air Arabia a marockými investory. Společnost v současnosti provozuje sedm letadel Airbus A320.

Štítky