South African navazují vztahy se členy Star Alliance

04.11.2005 - AfrikaSouth African Airways ukončí v březnu 2006 sedmileté partnerství s Cathay Pacific Airways. Tento krok je výsledkem dřívějšího rozhodnutí jihoafrických aerolinií začlenit se do řad Star Alliance. Jednou z podmínek vstupu je právě omezení spolupráce s aeroliniemi, které jsou členy jiných globálních aliancí. Již dříve bylo oznámeno, že bude postupně eliminováno také partnerství s americkými Delta Air Lines.

Naproti tomu byla navázána spolupráce s několika členy Star Alliance. Již několik měsíců je zaveden code-sharing s United Airlines na lince Johannesburg – Washington a dále do šesti dalších amerických destinací. Nově je pak díky spolupráci s Austrian spojen Johannesburg s Vídní. Jako přestupní bod je využíváno letiště Curych – Kloten.

V pokročilé fázi jsou také jednání s Asiana Airlines o umístění kódu na jejich lety mezi Seoulem a Hongkongem, který budou SAA i nadále svými letadly nalétávat. Mezi další trhy, kam chtějí SAA v krátké době proniknout patří Nový Zéland, Singapur, Thajsko, Čína a Japonsko.

Štítky