South African Airways se vrátí na mezikontinentální linky

08.11.2022 - AfrikaLetecká společnost South African Airlines (SAA) se chce v prvním čtvrtletí příštího roku vrátit na mezikontinentální linky, jež budou operovány z Johannesburgu. Konkrétní cíle dálkových letů jihoafrický dopravce neoznámil, ale počítá se s tím, že preferovanou destinací číslo jedna je londýnské letiště Heathrow. Dalšími zvažovanými cíli jsou údajně Perth v Austrálii a São Paulo v Brazílii.

(ilustrační foto: South African Airways)

V současnosti má SAA jen dvě dálková letadla, které mohou být nasazeny na mezikontinentální lety. Jedná se o jeden Airbus A330-300 a jeden A340-300. Šéf společnosti John Lamola již oznámil, že do dubna příštího roku si společnost pronajme jedno širokotrupé letadla.

Společnost mezitím pokračuje v obnovování mezinárodních linek. Nově opět bude létat do Blantyre a Lilongwe v Malawi, Windhoeku v Namibii a do Victoria Falls v Zimbabwe. Společnost rovněž navyšuje frekvence letů na vnitrostátních letech a linkách do Akkry, Lusaky, Kinshasy a na Mauricius.

Jihoafrická vláda se vloni v červnu zbavila většinového podílu v SAA. Ze třech investorů bylo vybráno konsorcium Takatco, které získalo 51 % podíl. Konsorcium přislíbilo v příštích třech letech investovat do aerolinie nejméně 3 miliardy randů (203 milionů dolarů). SAA pak vloni v září opět po roční přestávce obnovily provoz lety do šesti destinací.

Nyní společnost obsluhuje pravidelnými linkami 13 destinací v jižní a střední Africe. Flotila se skládá z devíti letadel Airbus A319, A320, A330-300 a A340-300. Během zimního období má společnost pro rozšíření provozu převzít další tři pronajaté A320.

Aktuální mapa linek South African Airways (zdroj: palubní časopis Sawubona)

Témata