South African Airways obnovily lety na Mauricius, létají do osmi destinací

23.11.2021 - AfrikaLetecká společnost South African Airways (SAA) obnovila 21. listopadu linku z Johannesburgu na ostrov Mauricius, která je operována dvakrát týdně. Na lince se létá Airbus A320 pro 138 cestujících. Mauricius je v pořadí osmou destinací, do které SAA po obnovení letů létají.

Před odletem prvního obnoveného letu SAA na Mauricius (foto: SAA)

SAA se dohodly na code-sharingu s Air Mauritius, které létají do Johannesburgu denně s letadly A330neo a A350. Dále na lince létá dvakrát týdně jihoafrická aerolinie Comair a příští měsíc na ní chce vstoupit také nízkonákladová společnost FlySafair.

Thomas Kgokolo, šéf SAA, po obnovení letů uvedl, že součástí strategie jeho společnosti je identifikace tras, na kterých je dostatečná poptávka a mohou být tak ziskové. Linka na Mauricius podle Kgokola tato kritéria splňuje. Ostrov v Indickém oceánu má silné vazby na Jihoafrickou republiku a je oblíbenou turistickou destinací.

Další obnovenou destinací bude od 12. prosince nigerijské hlavní město Lagos, kam bude létat třikrát týdně. Naopak od 1. prosince končí linka SAA do Maputa v Mosambiku. Dál bude lety zajišťovat společnost LAM Mozambique Airlines, s níž SAA má code-sharing. Další destinace by SAA mohly obnovit začátkem příštího roku.

(zdroj: SAA)

South African Airways obnovily provoz po roční přestávce 23. září. Zprvu společnost obnovila lety do šesti destinací – do Kapského Města, Ghany, Kinshasy, Lusaky, Harare a Maputa. Později zahájila ještě lety do Dubaje. Nyní s obnovenou linkou na Mauricius létají SAA do osmi cílů.

Většinový podíl letos v červnu konsorcium Takatso, které od vlády získalo 51 % akcií. Zbylých 49 % je nadále ve vlastnictví státu. V čele konsorcia je firma Harith General Partners, která investuje do infrastruktury v Africe, a dále společnost Global Aviation Operations. Konsorcium by mělo v příštích třech letech investovat do aerolinie nejméně 3 miliardy randů (203 milionů dolarů).

Aktuální mapa linek South African Airways (zdroj: SAA)

Témata