Smartwings plánují obnovit příští týden lety do Tel Avivu

19.05.2021 - EvropaLetecká společnost Smartwings dnes oznámila, že plánuje obnovit své lety do Tel Avivu pokud to bezpečnostní situace v Izraeli dovolí. Pravidelná linka z Prahy do Tel Avivu bude opět provozována od 26. května dvakrát týdně. Dopravce počítá s tím, že postupně dojde k navýšení frekvence letů a od července budou lety do Izraele provozovány dvakrát denně.

Panorama obchodního centra Tel Avivu (foto: nemo88/Pixabay)

Letový řád Smartwings počítá s odlety z Prahy vždy ve středu a v sobotu ve 23:00 a přistáním na Ben Gurionově letišti v Tel Avivu další den v 03:50. Z Tel Avivu bude linka odlétat vždy ve čtvrtek a v neděli v 04:50. Letenky na lety do Tel Avivu jsou již v prodeji prostřednictvím webů Smartwings a Českých aerolinií a rovněž i prodejců letenek. Zpáteční letenky začínají na ceně 6554 korun v tarifu Lite při letu s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Letenky se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají na ceně 7840 korun.

V současnosti Smartwings provozují z České republiky pravidelné linky do chorvatského Splitu, španělské Málagy, na ostrov Mallorca, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote), na Madeiru (Funchal), do Egypta (Hurghada a Marsa Alam) a do ruského Petrohradu. Charterové lety společnosti směřují z Prahy do Spojených arabských emirátů, Egypta a Tuniska. Od začátku května létají Smartwings také z letišť v Brně a Ostravě.

Jak jsme informovali tento týden, Smartwings nově podepsaly kontrakt s německými touroperátory na zajištění letecké přepravy jejich klientů z Německa a Švýcarska na Kanárské ostrovy v období letošního podzimu. Lety mají být provozovány z deseti letišť v Německu a Švýcarsku a směřovat na ostrovy Gran Canaria a Fuerteventura.

Témata