Smartwings otevřely novou linku do Nice

03.07.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings ve čtvrtek 1. července zahájila lety na své nové lince z Prahy do francouzského Nice. Na první let český dopravce nasadil Boeing 737-700 registrace OK-SWW.

Zahájení nové linky Smartwings z Prahy do Nice na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Nová linka je provozována dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli. Ve čtvrtek jsou odlety z Prahy vždy v 8:00 s příletem do Nice v 10:00. Z letiště v Nice čtvrteční let odlétá v 10:50 a v Praze přistává ve 12:50. V neděli jsou odlety z Prahy v 19:00 a zpáteční let z Nice odlétá ve 21:50. Díky letovému řádu je možné linku využít k prodlouženému víkendu na Azurovém pobřeží.

https://twitter.com/SmartwingsGroup/status/1410568221468528644

Letenky na lety z Prahy do Nice je možné rezervovat na webových stránkách Smartwings a ČSA, a rovněž u prodejců letenek. Zpáteční letenky do Nice na prázdninové měsíce začínají na 6077 korunách v tarifu Lite, který zahrnuje let s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají zpáteční letenky na 7363 korunách.

(foto: Letiště Praha)

V současné době společnost Smartwings provozuje lety z Prahy do 51 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Albánii, Tunisku, na Kapverdách, ve Velké Británii a Rusku. Z Brna a Ostravy nabízí Smartwings lety do 14 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě, Turecku, Tunisku a Španělsku.

Do Řecka společnost vypravuje z České republiky více než 90 letů týdně. Dalších 39 letů míří každý týden do turisticky oblíbených destinací v Bulharsku. Velký výběr destinací nabízejí Smartwings také ve Španělsku, kde vedle pevninské části Španělska létají také na Baleárské a Kanárské ostrovy. V Itálii společnost českým cestujícím nabízí lety do Neapole, na Sardínii, na Sicílii a do Kalabrie.

Témata