Skandinávské SAS otevřou linku Oslo - Praha

18.10.2017Letecká společnost SAS Scandinavian Airlines dnes oznámila, že v příštím roce budou létat do Prahy také z norského hlavního města. Nová linka Oslo – Praha bude provozována dvakrát týdně a to vždy ve čtvrtek a v neděli letouny Boeing 737-700 a 737-800. Oslo bude po Kodani a Stockholmu třetí skandinávskou metropolí, se kterou bude Prahu spojovat SAS. Letenky na novou linku jsou v prodeji od dnešního dne v rezervačních systémech společnosti.


SAS Scandinavian Airlines - Boeing 737-700 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Nové spojení SAS Scandinavian Airlines je mezi několika novými linkami, jejichž otevření dnes společnost ohlásila. Vedle Prahy budou SAS létat z Osla také do Soluně, Ženevy a Varšavy. Společnost dále otevře linky Stavanger – Pula, Bodo – Alicante a Trondheim – Split.

V současnosti létá mezi Prahou a Oslem jen nízkonákladová aerolinie Norwegian, která nabízí do konce října 13 letů týdne. V zimním období 2017/18 pak společnost počítá podle letového řádu OAG se sedmi lety týdně.

Na trasu Praha – Oslo se pokusily v roce 2015 pokusily vrátit ČSA formou sezónní linky. Ta však byla ukončena o dva měsíce dříve kvůli nižší poptávce. V následujících dvou letech ČSA již provoz linky neobnovily.

Štítky