Singapore Airlines budou létat do Bruselu

28.12.2019 - Asie & AustrálieLetecká společnost Singapore Airlines oznámila krátce před vánočními svátky, že v příštím roce zahájí pravidelné lety do Bruselu. Nová linka bude otevřena 25. října 2020 a provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A350-900. Brusel bude v pořadí 16. evropským městem, do kterého bude společnost pravidelně létat. Naposledy novou destinaci v Evropě přidaly Singapore Airlines do své nabídky v květnu 2017, když zahájily lety do Stockholmu.

Singapore Airlines - Airbus A350-900 (foto: Singapore Airlines)

Podle serveru Routes Online již Singapore Airlines v minulosti do Bruselu létaly. Společnost otevřela linku do belgické metropole v roce 1979 s mezipřistáním v Dubaji. Zprvu byla linka provozována letounem Boeing 707, později stroji McDonnell Douglas DC-10 a Boeing 747. V roce 2003 singapurský dopravce své lety do Bruselu zastavil.

Brusel je nejen ekonomickým a politickým centrem Belgie, ale také sídlem institucí Evropské únie a NATO. Nová linka zlepšuje spojení Bruselu s jihovýchodní Asii a díky návazným letů Singapore Airlines také s východní Asií a Austrálií. Spojení může být zajímavé vedle byznysmenů a turistů také pro nižší státní představitele a úředníky mířící na jednání do Bruselu.

Prodej letenek na novou linku Singapore Airlines již zahájily 17. prosince prostřednictvím svého webu a dalších distribučních kanálů. Všechny lety budou provozovány do v code-sharingu s Brussels Airlines.

Štítky