SAS Scandinavian Airlines končí s palubním prodejem

05.06.2019 - EvropaLetecká společnost SAS Scandinavian Airlines oznámila, že na podzim ukončí bezcelní prodej na palubách svých letadel. Tento krok je součástí snah společnosti o redukci emisí. Zrušení palubního přispěje ke snížení váhy letadla a tím i nižší spotřebě paliva. „SAS chce do roku 2030 snížit emise nejméně o 25 %. Každý krok na cestě k udržitelnosti cestování je důležitý,“ uvedl Karl Sandlund, viceprezident SAS.

(foto: SAS Scandiavian Airlines)

Podle SAS byly palubní prodeje dlouho populární mezi pasažéry, nicméně postupně se změnily jejich nákupní zvyklosti, a i pro cestující začala být důležitá udržitelnost. Společnost uvedla, že zrušený palubní prodej nahradí novými modernějšími způsobu nákupu a převzetí zboží.

Ukončení palubního prodeje oznámila v polovině března rovněž společnost KLM. Na evropských linkách KLM dojde k zastavení prodeje příští měsíc, na mezikontinentálních pak od ledna 2020. Nizozemský dopravce tehdy uvedl, že bude testovat jiné formy prodeje.

V rámci svých snah o snížení emisí chce SAS zařazovat do své flotily palivově úsporné letouny. Společnost rovněž spolupracuje s Airbusem na vývoji elektrických a hybridních letadel.

Štítky