SAS oznámily další sezónní letní linky

01.04.2022 - EvropaLetecká společnost Scandinavian Airlines (SAS) v dnešním tiskovém oznámení informuje, že ze svých skandinávských bází zavede přes léto další nové linky. Reaguje tak na zvyšující se poptávku cestujících zejména po středomořských destinacích v letošní nejvyšší letní sezóně .

Z Kodaně přidává hned tři destinace v Řecku - Korfu, Heráklion a Santorini. Plánuje každou obsluhovat mezi 27. červnem a 7. srpnem 2022 z dánské metropole jednou týdně. Z Osla a Stockholmu plánuje nově SAS létat dvakrát týdně do Černé hory, a to na letiště v Tivatu. Rovněž jen sezónně mezi koncem června a polovinou srpna. S touto destinací v Černé hoře má SAS pozitivní zkušenosti již z loňska, kdy Tivat sezónně nabídla svým zákazníkům na letech z Kodaně.

Podobně přechodně jako Tivat, plánuje SAS ze Stockholmu také letos přidat i dva lety týdně do výrazně severněji položeného přímořského letoviska - na letiště Pärnu u pobřeží Baltského moře v Estonsku. Pärnský záliv je estonským centrem místního letního turistického ruchu s mnoha hotely, restauracemi a dlouhými písečnými plážemi.

Západ slunce nad pláží u estonského města Pärnu, září 2016 (foto: Kristian Pikner, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

K těmto čerstvě oznámeným sezónním linkám je nutno připomenout již dříve oznámené nové transatlantické lety společnosti SAS z Kodaně a Stockholmu do Toronta, které hodlá společnost otevřít v průběhu června. Hodlá je provozovat zcela novými letadly Airbus A321LR. Z Kodaně jsou tyto lety v plánu třikrát týdně, ze Stockholmu pak čtyřikrát týdně.

Boeing 737-600 společnosti SAS na letišti v Oslu, srpen 2013 (foto: aeroprints.com, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata