Ryanair zveřejnil letní letový plán z Vídně

25.01.2023 - EvropaVčera zveřejnila letecká společnost Ryanair svoje konečné plány ohledně letních spojů z Vídně. V tiskovém prohlášení společnost tvrdí, že navýšila z Vídně své kapacity oproti loňskému roku o 10%. Ve Vídni má mít přes léto bázováno 19 letadel, většinou Airbusů A320 dceřiné společnosti Lauda Europe, která nedávno přestěhovala své sídlo z Rakouska na Maltu. Ve Vídni se ovšem také objeví i Boeingy dceřiných společností Buzz a Malta Air.

Michael O Leary při zveřejňování letního letového plánu ve Vídni (zdroj: společnost Ryanair)

Společnost sice hovoří o přidání 3 nových cílů, konkrétně Helsinek, Kodaně a Tuzly, jenže žádný z těchto cílů není úplně nový. Ryanair je totiž všechny obsluhuje již v aktuální zimní sezóně.

Naopak, co v tiskové zprávě Ryanairu chybí, jsou destinace, které letos v létě Ryanair z Vídně oproti loňsku obsluhovat nebude. A seznam to není úplně krátký: Agadir, Alghero, Bristol, Gdaňsk, Košice, Liverpool, Menorka, Oslo-Torp, Pisa, Sibiu, Suceava a Zaragoza.

Je zřejmé, že navýšení kapacit při tak mohutném rušení destinací lze provést pouze díky navyšování počtu rotací na jiných trasách. Přesně to má Ryanair ve Vídni v plánu - na 30 trasách, zejména do destinací u moře, navýší oproti loňskému létu počty letů. Díky tomu bude četnost odletů opravdu o 10% vyšší než loni - kolem 800 letů z-do Vídně týdně. V tiskové zprávě udává Ryanair jako příklady destinací, kde budou z Vídně navýšeny počty rotací, například Barcelonu, Benátky, Ibizu, Milán a Řím.

V tiskové zprávě se také Ryanair tradičně vymezuje oproti konkurenci. Udává, že zatímco podle údajů Eurocontrolu nabízí konkurenční Austrian Airlines z Vídně pouze 84% kapacit ve srovnání s obdobím před pandemií, Ryanair je již na 115%. Pasáž o vyzdvihování výhod Ryanairu oproti konkurenci pokračuje informací o slevové akci na akční cenu vybraných jednosměrných letenek na letní sezónu za cenu 29,99 euro, která právě probíhá a bude končit o půlnoci 26.ledna.

Airbus A320 společnosti Lauda Europe, červen 2021 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata