Ryanair začne létat do Košic, nabídne lety do Londýna-Southendu

13.06.2018 - SlovenskoNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes oznámila, že v příštím roce otevře svou první linku do Košic. Do východoslovenské metropole bude společnost létat z londýnského letiště Southend. Nová linka má být provozována od 2. dubna 2019 třikrát týdně letounem Boeing 737-800. Prodej letenek na nové spojení bude zahájen v pátek 15. června.


(foto: Letisko Košice)

„Jsme velmi rádi, že v Košicích budeme moci přivítat našeho nejnovějšího partnera, leteckou společnost Ryanair. Linka do Londýna je dlouhodobě naší nejúspěšnější destinací, která má stále vysoký růstový potenciál, jelikož aktuální alokovaná kapacita není dostačující a nepokrývá celkovou poptávku ze strany cestujících,“ uvedl Michael Tmej, výkonný ředitel letiště Košice. V současnosti létá mezi Košicemi a Londýnem nízkonákladová společnost Wizz Air. Tato linka je provozována denně letounem Airbus A320 na londýnské letiště Luton.

Mezinárodnímu letišti v Košicích se v posledních letech daří. V loňském roce letiště odbavilo 496 708 cestujících, což znamenalo nárůst oproti předchozímu roku o 13,7 procent. V letošním roce růst ještě zrychlil, za prvních pět měsíců letištěm prošlo 160 217 pasažérů, což bylo o 14,9 procent více než ve stejném období roku 2017.

Do květnové statistiky se již promítlo zrušení základny Wizz Air v Košicích v polovině měsíce a s tím spojené ukončení linek do Kolína nad Rýnem, Doncasteru/Sheffieldu a Tel Avivu. Naopak letiště na podzim přivítá nového dopravce, německou společnost Eurowings, která spojí Košice s Mnichovem a Düsseldorfem.

Témata