Rekordní červen na letišti v Košicích

07.07.2019 - SlovenskoVynikající přepravní výsledky za uplynulý měsíc hlásí mezinárodní letiště v Košicích. V červnu prošlo letištěm celkem 62 095 cestujících, co představuje meziroční nárůst o 17.5 %. Jedná se o nejsilnější červen v dosavadní historii letiště. Solidní výsledky zaznamenalo letiště i za celé první pololetí, kdy jeho branami prošlo 219 454 cestujících (meziročně nárůst o 2,7 %). První pololetí tak bylo nejsilnější za posledních deset let a druhé nejsilnější v historii.

Turecká společnost Corendon Airlines létá do Košic z Antalye, v pozadí letoun Smartwings (foto: Letisko Košice)

K růstu přispěly především chartery, když v červnu bylo na těchto letech 27 184 cestujících, což je absolutní rekord v daném měsíci. „Přestože loňská letní sezóna byla rekordní s téměř 170 000 odbavenými charterovými cestujícími, první pololetí tohoto roku naznačuje, že by se nám mohlo podařit ji v tomto roce o něco překonat,“ uvedl Martin Jezný, ředitel letového provozu letiště Košice.

Podle výkonného ředitele košického letiště Michaela Tmeje byly výsledky dosaženy díky brzkému zahájení sezóny. „K moři se z Košic létá letos již od dubna, což dosud nebylo zvykem. Velmi nás tento trend těší a věříme, že cestovní kanceláře budou v prodlužování dovolenkové sezóny pokračovat,“ doplnil Tmej.

Letošní letní sezóna byla zahájena 19. dubna letem společnosti Nesma Airlines do egyptské Hurgady. Aktuálně létají chartery z Košic do 14 destinací v devíti zemích. Charterové lety mají pokračovat i po konci letních prázdnin. Do konce října se má létat na Rhodos, do Heraklionu, Antalye, Hurghady a Šarm aš-Šajchu.

Témata