Ryanair začal létat do Košic

07.04.2019 - SlovenskoNízkonákladová společnost Ryanair zahájila tento týden pravidelné lety do Košic. Irský dopravce v úterý otevřel do tohoto východoslovenského města novou linku z londýnského letiště Southend. Nové spojení je provozováno třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Nová linka do Košic je součástí expanze Ryanairu na letišti Southend, který zde otevřel svou nejnovější základnu.

Uvítání prvního letu Ryanair na letišti v Košicích (foto: Letisko Košice)

„Věříme, že spuštění nové linky Košice – Londýn Southend je jen začátkem, a že největší nízkonákladová společnost Ryanair oznámí v budoucnosti také další destinace dostupné z Košic,“ uvedl Michael Tmej, výkonný ředitel a předseda představenstva letiště Košice.

Díky Ryanairu mají Košice spojení s druhým londýnským letištěm. Od roku 2013 létá na londýnské letiště Luton nízkonákladová společnost Wizz Air. V současnosti je toto spojení provozováno denně letounem Airbus A321 pro 230 cestujících.

Tradiční krájení dortu u příležitosti nové linky (foto: Letisko Košice)

Ryanair je v pořadí sedmou aerolinií, která na mezinárodní letiště v Košicích létá. Pravidelné letecké spojení v současnosti nabízejí dále letecké společnosti Austrian Airlines, ČSA, Eurowings, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines a Wizz Air.

Témata