Ryanair otevřel základnu na londýnském letišti Southend

04.04.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair zahájila v úterý 2. dubna provoz své nové základny na letišti Southend. Společnost bude v letní sezóně na tomto londýnském letišti bázovat tři letouny Boeing 737-800, se kterými bude létat do 14 destinací. Ryanair nabídne cestujícím pravidelné lety z Londýna-Southendu do Alicante, Barcelony-Reus, Benátek, Bergama, Bilbaa, Brestu, Dublinu, Fara, Kluže, Kodaně, Košic, Malagy, Palma de Mallorky a na Korfu. Nová základna je v pořadí čtrnáctou bází společnosti Ryanair ve Velké Británii.

Terminál londýnského letiště Southend (foto: calflier001/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Londýnské letiště Southend se nachází v těsné blízkosti města Southend-on-Sea, jež leží v ústí Temže do Severního moře. Letiště má vlakové spojení s londýnskými stanicemi Stratford a Liverpool Street.

V loňském roce letiště odbavilo 1,48 milionu cestujících, což byl meziroční růst o 35,6 %. Tak vysoký nárůst pasažérů zajistily zejména nové linky do zahraničí. Management letiště očekává, že s novou základnou Ryanair bude odbavovat přes 2,5 milionu cestujících ročně. V roce 2022 pak chce letiště překonat hranici 5 milionů odbavených cestujících ročně.

Good Double Whammy Networking this morning at the Holiday Inn Southend where we also saw the arrival of the inaugural...

Zve?ejnil(a) Dave Amber Photography dne Úterý 2. dubna 2019

(zdroj: Dave Amber Photography/Facebook)

Štítky