Ryanair v zimě výrazně rozšíří lety z Benátek, bude provozovat 20 nových linek

02.08.2022 - EvropaNízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila výrazné rozšíření svých letů z italských Benátek. Se začátkem zimního letového řádu irská aerolinie umístí na letiště Marco Pola v pořadí čtvrtý bázovaný letoun. Má se jednat o Boeing 737 MAX 200, který provozuje v konfiguraci pro 197 cestujících.

Další letoun umožní Ryanairu provozovat v zimní sezóně celkem 27 linek, přičemž 20 bude v porovnání s předchozí zimou nových. Společnost nabídne nově pravidelné linky například do Birminghamu, Dublinu, Kolína nad Rýnem, Lanzarote, Lisabonu, Madridu, Marseille či Vídně. V právě probíhající letní sezóně Ryanair létá do 20 destinací.

K italským Benátkám neodmyslytelně patří také gondoly (ilustrační foto: IngeGG/Pixabay)

Podle ředitele pro rozvoj linek Raye Kellihera, Ryanair pokračuje v rychlém růstu na letišti Marco Polo v Benátkách, zatímco jiné letecké společnosti zde snížily své kapacity až o polovinu. Přidání čtvrtého letadla podle Kellihera dále posiluje pozici Ryanairu jako jedničky na letišti v Benátkách.

Vedle letiště Marco Polo má Ryanair základnu také na letišti Treviso, které se nachází 40 kilometrů severně od Benátek. Zde společnost bázuje dva letouny Boeing 737. Obě letiště provozuje skupina SAVE Group.

Témata