Ryanair pro léto počítá se 3 sezónními základnami v Řecku

11.04.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair koncem března oznámila zřízení tří sezónních základen na řeckých letištích a s tím spojené rozšíření letů. Od července bude společnost provozovat sezónní základny na Korfu, v Chanii na Krétě a na ostrově Rhodos.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Ryanair)

„S postupem očkování v příštích měsících bude růst také letecký provoz. Můžeme s potěšením oznámit tři nové letní základny v Řecku – na Korfu, v Chanii a na Rhodosu, v nichž budou bázovány čtyři letouny. Celkem z nich bude provozováno 107 linek včetně 46 nových linek,“ uvedl Jason McGuiness, obchodní ředitel Ryanair.

Na Korfu bude Ryanair bázovat od začátku července do října dva Boeingy 737. Irský dopravce bude z Korfu létat 42 linek, z nich 18 bude nových. Celkem bude z tohoto ostrova vypravováno 97 letů týdně.

V Chanii bude mít základnu jedno letadlo. Ryanair bude v letní sezóně létat z tohoto řeckého ostrova 38 linek, z nichž 15 bude nových. Celkem by mělo být provozováno 90 letů týdně z Chanie.

Na letišti na ostrově Rhodos bude bázován rovněž jeden letoun. Ryanair bude vypravovat 27 linek, přičemž 13 bude nových. Celkem bude společnost provozovat 56 letů z Rhodos týdně.

Na 14. května je plánováno zahájení turistické sezóny. Od tohoto data by se měla země otevřít zahraničním turistům. Řecko bude požadovat potvrzení o očkování nebo negativní test na koronavirus. Řecká ekonomika je značně závislá na příjezdech turistů. Cestovní ruch se v roce 2018 podílel na celkovém HDP Řecka 20,6 %.

Štítky