Ryanair bude létat ze Stanstedu do Košic

01.10.2019 - SlovenskoNízkonákladová společnost Ryanair dnes oznámila zahájení letů z londýnského letiště Stansted do Košic. Nová linka bude otevřena 1. dubna 2020 a provozována třikrát týdně. Odlety ze Stanstedu jsou vždy v pondělí, ve středu a v pátek v 18:15 s příletem do Košic ve 21:40. Zpět z košického letiště bude letoun startovat v uvedené dny ve 22:05 a v Londýně bude přistávat ve 23:30.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Košicích (foto: Letisko Košice)

Ryanair začal létat do Košic začátkem letošního dubna, když otevřel linku z londýnského letiště Southend. Nová linka, kterou Ryanair otevřel v rámci zřízení své nové základny v Southendu, je provozována třikrát týdně. Koncem srpna společnost oznámila, že provoz ze Southendu do Košic ukončí na konci letního letového řádu. Podle online rezervačního systému Ryanair je poslední let na této lince plánován na 26. října 2019.

Otevření nové linky ze Stanstedu je dobrou zprávou pro letiště v Košicích. Ryanair tak bude mít přestávku v letech do tohoto východslovenského města jen během zimního letového řádu.

Témata