Rumunský AirConnect odhalil linky, provoz zahájí v říjnu

27.08.2022 - EvropaNová regionální aerolinie AirConnect v pátek zveřejnila podrobnosti zahájení svého provozu. Jak jsme informovali začátkem týdne, společnost získala od rumunského úřadu civilního letectví osvědčení leteckého provozovatele (AOC).

Pravidelné lety mají být zahájeny 15. října 2022, kdy AirConnect začne létat z Bukurešti a Kluže do Budapešti. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně. O den později společnost zahájí lety z Bukurešti do Suceavy (5x týdně) a Târgu Mureș (3x týdně). Od 17. října pak přibydou ještě linky z Bukurešti do Baia Mare (2x týdně) a Sibiu (3x týdně). V zimním období tak bude aerolinie provozovat šest pravidelných linek.

AirConnect dále oznámila své plány na příští letní sezónu, kdy od konce června 2023 nabídne pravidelné z rumunské Constanty do Kluže, Oradea, Suceavy a Temešváru.

Upoutávka na nové linky AirConnect uveřejněná na sociálních sítích (zdroj: AirConnect)

Všechny linky budou provozovány letouny ATR 72-600 pro 68 cestujících. V současnosti má AirConnect ve své flotile jeden tento vrtulový letoun. Během několika příštích týdnů by měl převzít ještě druhý stroj stejného typu.

Letenky na všechny ohlášené linky jsou v prodeji prostřednictvím webových stránek společnosti na adrese air-connect.com. Letenky do Budapešti začínají na necelých 53 eurech (1300 korun). Jedná se o jednosměrnou letenku s příručním zavazadlem do šesti kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů jsou letenky k dispozici od necelých 88 eur (2166 korun). Jednosměrné letenky na vnitrostátních linkách s příručním zavazadlem aktuálně stojí od 33 eur (810 korun), se zapsaným zavazadlem pak od 65 eur (1600 korun).

Air Connect - ATR 72-600 (foto: AirConnect)

Témata