Ředitelka Nizozemských drah se stane novou šéfkou KLM

04.04.2022 - EvropaDozorčí rada společnosti KLM v červenci jmenuje Marjan Rintel novou prezidentkou a generální ředitelkou společnosti KLM. Rintel nahradí ve funkci Pietera Elberse, který k 1. červenci odstupuje z funkce prezidenta a generálního ředitele KLM. V lednu letošního roku rozhodlo představenstvo KLM, že Elbers nebude vykonávat třetí funkční období v čele společnosti. 51letý Elbers byl na pozici generálního ředitele a prezidenta KLM osm let.

Marjan Rintel (foto: KLM)

„Jsme rádi, že Marjan nastoupí 1. července do funkce generální ředitelky. Díky jejím rozsáhlým manažerským, obchodním a provozním zkušenostem přichází člověk, který má blízko k zaměstnancům a který bude spolu se svým týmem nadále utvářet budoucnost KLM jako společnosti zaměřené na zákazníky, udržitelné a finančně zdravé. Jsme přesvědčeni, že k tomu přispěje její znalost odvětví, její kontakty a zkušenosti z politické scény,“ uvedl Cees 't Hart, předseda dozorčí rady. Ben Smith, generální ředitel společnosti Air France-KLM.

„Je mi ctí vrátit se do společnosti KLM a převzít štafetu po Pieterovi. Jeho třicetileté působení je impozantní. Pod Pieterovým vedením našla společnost KLM cestu vzhůru a já budu v tomto směru pokračovat. Letectví se nachází v době velkých a složitých výzev. Jsem toho názoru, že původní nizozemská společnost, jako je KLM, stejně jako NS, má v těchto společenských a ekonomických výzvách sehrát významnou roli,“ Marjan Rintel ke svému plánovanému jmenování do funkce.

Rada zaměstnanců společnosti KLM byla požádána o vyjádření k zamýšlenému jmenování Marjan Rintel statutárním ředitelem společnosti KLM. Návrh na jmenování bude předložen akcionářům ke schválení na mimořádné valné hromadě, která je za tímto účelem naplánována.

Témata