Qatar Airways zahájil code-sharing s China Southern Airlines

08.01.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qatar Airways oznámila koncem minulého roku, že 27. prosince zahajuje první fázi code-sharingové spolupráce s China Southern Airlines. Čínský dopravce od tohoto data umístil svůj kód na lety Qatar Airways z Dauhá do Kantonu.

China Southern Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: Adrian Pingstone/Wikimedia Commons - Public Domain)

Qatar Airways v prosinci 2018 získaly podíl ve výši 5 % v China Southern Airlines. Společnost se tehdy stala po American Airlines druhou zahraniční aerolinií, která získala podíl v tomto významném čínském leteckém dopravci.

Code-sharingová spolupráce je prvním krokem k posílení spolupráce mezi Qatar Airways a China Southern Airlines. Cestující z Kantonu budou moci nyní prostřednictvím své čínské aerolinie rezervovat letenky do Dauhá a odtud do více než 60 destinací v Africe, Evropě a na Blízkém východě.

V další fázi spolupráce se kód China Southern Airlines objeví také na lince katarských aerolinií z Dauhá do Pekingu. Tato fáze bude zahájena okamžitě, jakmile budou odstraněny současná omezení pro lety do Číny.

China Southern Airlines vznikly v roce 1988 v rámci tehdejší liberalizace čínské letecké dopravy. Společnost včetně nákladních strojů provozuje celkem 622 dopravních letadel a z hlediska velikosti flotily je největší asijskou aerolinií. Podle počtu přepravených cestujících se jedná o šestou největší leteckou společnost na světě. V roce 2019 společnost přepravila 151,6 milionů pasažérů a předehnala tak německou Lufthansu.

Témata