Qatar Airways v září obnoví ultra dlouhou linku do Aucklandu

19.05.2023 16:36 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qatar Airways zavede od 1. září opět lety do novozélandského Aucklandu bez mezipřistání. V současnosti katarský dopravce létá do Aucklandu s mezipřistáním v australském městě Adelaide. Jak upozornily zahraniční letecké servery bude se jednat o nejdelší linku na světě, na které mohou cestující letět v ekonomické třídě.

Qatar Airways - Airbus A350-1000 (foto: Qatar Airways)

Qatar Airways nasadí na non-stop lety do Aucklandu letadla Airbus A350-1000, která budou létat v uspořádání se 46 sedadly v byznys třídě a 281 místy v ekonomické třídě. Cestující v byznys třídě budou mít k dispozici Qsuite, které díky oddělujícím přepážkám nabízejí více soukromí a komfortu. QSuite jsou řazeny mezi špičku produktů byznys třídy.

Linka bude provozována denně a bude mít dobrou návaznost na lety Qatar Airways z Evropy. O lety na Nový Zéland bez mezipřistání je zájem zejména mezi evropskými cestujícími. Doba letu se bude pohybovat mezi 16-17 hodinami v závislosti na směru letu. Díky příznivému proudění větrů bude kratší let ve směru na Nový Zéland.

Se vzdáleností 14 535 kilometrů se bude jednat o třetí nejdelší pravidelnou linku na světě. Nejdelšími linkami na světě jsou v současnosti přímé lety Singapore Airlines ze Singapuru do New Yorku-JFK a do Newarku. Společnost na tyto lety nasazuje Airbusy A350-900ULR, které mají na své palubě pouze sedadla byznys class a premium economy. Na palubě tak zcela chybí sedadla ekonomické třídy.

Společnost Qatar Airways zahájila pravidelné lety do Aucklandu v roce 2017. Po celosvětovém rozšíření pandemie koronaviru musely být lety přerušeny, poněvadž Nový Zéland uzavřel své hranice.

Témata